Proč existuje hypotéka pro dlužníky


Je pochopitelné, že v dnešní době je mnoho lidí v nezáviděníhodné finanční situaci. Čím dál více se jich dostává do dluhů, ze kterých se pak jen velmi těžko vyhrabávají. Dluhové spirály totiž skutečně existují a jsou opravdu devastující, nejen pro onoho člověka samotného, ale také pro jeho nejbližší okolí.

Ovšem i tito lidé potřebují mít kde bydlet. To by ostatně mělo být právem každého člověka, alespoň v našich končinách, kdy mohou v zimě být tuhé mrazy. Ostatně ty jsou i důvodem, proč existují nejrůznější ubytovny.

růst inflace má vliv i na ceny nemovitostí

Mnozí lidé však nedluží tolik, a i přes svou finanční situaci chtějí bydlet ve vlastním. Mnohdy doufají, že právě investice do nemovitosti jim pomůže jejich problémy vyřešit. K tomu jim pak může dopomoci hypotéka pro dlužníky. Lze tedy pochopit, proč je mezi lidmi tak oblíbená. Ovšem ani zde to není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Rozhodně totiž neplatí, že by byla schválena naprosto každá žádost.

V první řadě je kontrolován váš čistý měsíční příjem. Obvykle je požadována kopie výplatní pásky a pracovní smlouva, která dokládá, že jste již úspěšně přestáli zkušební dobu. Je totiž důležité, aby se poskytovatel přesvědčil, že skutečně máte dostatek financí na to, abyste hypotéku spláceli. Na vás je si spočítat, zda máte zároveň i dostatek financí na to, abyste pokryli i splátky svých ostatních dluhů.

koupě nového domu

To samozřejmě znamená, že velká část odpovědnosti nyní leží na vás. Zapište si tedy všechny vaše měsíční výdaje, a k nim připočtěte určitou částku nutnou na řešení nejrůznějších nehod či koupě věcí, které nekupujeme často, avšak občas je potřebujeme. Také je nutné dát vždy stranou částku na nečekané výdaje. Teprve ten zbytek je dobré použít ke splácení půjček. Získáme tak poměrně přesnou představu o tom, zda na onu hypotéku skutečně budeme mít. To nám pak pomůže udělat správné rozhodnutí. Jen je dobré pamatovat, že bydlet ve vlastním není nutností.