Krásný čistý domov


Máte malý byt anebo velký byt? Anebo máte dokonce veliký dům se zahradou? Opravdu je hodně tipů, jak lidé mohou bydlet anebo také různých způsobů, jak lidé mohou bydlet a jakou mohou mít domácnost. Já naštěstí patřím k těm lidem, kteří chtějí, aby jejich domácnost byla vždycky opravdu čistá a udržovaná. Jednoznačně si nedokáži představit, kdybych třeba musela bydlet tam, kde je nepořádek anebo kde se mi to vůbec nelíbí a věřte, že je opravdu hodně lidí, kteří žijí tak, že doma mají nepořádek, a dokonce také špínu. Kolikrát třeba vidím v televizi, když dávají nějaké reportáže anebo nějaké reality show, že tam jsou lidé, kteří jsou úplně zanedbaní a jejich domácnost také.

Nejlepší je doma klid a pohoda.

Někdy si říkám, že chudák jejich byt anebo chudák jejich dům. Tohle si nezaslouží. Moje kamarádka dokonce říká, že by tohle trestala, kdyby měl někdo špinavý byt a nepořádek nebo špínu, tak by prý za to dávala vysoké pokuty. Když jsem se kamarádky potom psala, ptala, proč by za to dávala pokuty, tak ona řekla, že potom v tom musí děti vyrůstat. A to pro ty děti není zdravé.

Líbí se mi v bytě velké místnosti.

Samozřejmě, že s kamarádkou s tímhle souhlasím. Je logické, že když je doma nepořádek anebo třeba také tam panují hádky a je tam špína, tak logicky to pro žádné dítě není vhodné. Není to vhodné ani pro dospělého člověka, jenomže dospělý člověk se může sbalit a odejít, kdežto třeba desetileté dítě nebo i mladší dítě se odstěhovat jednoduše nemůže. Také bych vám chtěla něco říct, tak bych vám doporučila, abyste byt udržovali opravdu v čistotě a v pořádku, aby tam nebyla špína a hlavně, aby tam byla láska a klid. A to hlavně platí dvojnásob, pokud máte malé děti nebo i starší děti, žádné dítě si nepřeje vidět hádky rodičů doma, spíše si dítě přeje, aby jeho domov a aby jeho okolí bylo v klidu. Aby se tam všichni měli rádi a aby nikdo si nestěžoval.