Kde využít zahradní solární sprchu


Bazén – máte doma zahradní bazén nebo se jej chystáte teprve pořídit? Pak se vám tu bude zahradní solární sprcha skvěle hodit. Od jara do podzimu ohřívá vodu v bazénu zcela zadarmo a poskytuje pro sprchování dostatečný komfort.

Děti – solární sprchu si zamilují i děti, mohou ji využít pro hraní a dovádění na zahradě se svými kamarády.

Balkon – sprchovat je možné i na balkoně, pokud je tu zajištěn dostatečně mocný odvod vody, abyste nevyplavovali sousedy pod vámi. Hodí se to například u balkonů v přízemních bytech. Naprosto ideální je to tam, kde je balkon či lodžie zakryta tvrzeným sklem a vy tu máte zajištěné potřebné soukromí.

zahradní sprcha

Chalupa – solární sprcha se výborně uplatní na chalupách, kde se pohybujete venku na zahradě a trávíte tu volný čas prací nebo odpočinkem. Na chatě může být sprcha instalována napevno, ale pokud na chatu jen dojíždíte, je výhodnější využít přenosné zařízení.

Přenosné zařízení na dovolené – přenosnou solární sprchu s kuželovým zásobníkem využijete kdekoli na dovolené. Naložíte ji do kufru vašeho vozu a přemístíte třeba na horskou chatu, kde máte k dispozici i venkovní posezení nebo bazének. Sprcha je příjemným zpestřením letních dnů po turistice a jiných sportovních aktivitách, například po fotbalu, tenisu, stolním tenisu či volejbalu.

dívka ve sprše

Oplachování nářadí – potřebujete omýt nářadí a gumovky od hlíny při sázení mrkve nebo obrývání záhonu po sklizni kedluben? Pak se vám solární sprcha skvěle hodí, i když nebude voda ohřátá na koupací teplotu. Pro umývání nářadí a bot postačí vlažná voda.

Mytí chodidel – je-li sprcha opatřena ventilem pro mytí nohou, využijete toho při různých aktivitách – při sportu, při práci na zahradě či při bosonohé chůzi, kdy si potřebujete nohy důkladně umýt. Osvěžení chodidel napomáhá zlepšit náladu a dodává energii skrze kontakt vody na citlivých neuronových receptorech, což známe například i z reflexních masáží.